p4
p6
p3

Aktualności

Ekonomia w praktyce po raz trzeci


23 października 2018

Wystartowała 3. edycja ekonomicznej przygody dla najmłodszych z programem „Mały świat dużego pieniądza”. W nowym roku szkolnym Fundacja Śnieżki Twoja Szansa zaprosiła do projektu rekordową ilość, ponad 650, uczestników. To już trzeci rok szkolny, kiedy w lokalnych szkołach odbywają się zajęcia w ramach projektu „Mały Świat Dużego Pieniądza”. Dzięki nim czwartoklasiści z lokalnych szkół uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze oparto o aktywne metody nauczania, czyli bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Do tej pory, w ciągu dwóch pierwszych edycji praktyczną wiedzę zyskało już 400 uczniów.

W roku szkolnym 2018/2019 do programu mogły się zgłosić szkoły podstawowe z Powiatu Dębickiego i Miasta Dębica. Tym razem spośród nadesłanych zgłoszeń do udziału zakwalifikowano aż 22 szkoły. Tegoroczna edycja obejmie 650 uczniów z 37 klas.

Z każdym kolejnym rokiem szkolnym rośnie zainteresowanie naszym projektem, co ogromnie nas cieszy, podobnie jak pozytywne recenzje ze strony szkół i uczniów, którzy zajęcia mają już za sobą. Myślę, że jednym z powodów tego niesłabnącego zainteresowania jest praktyczna forma tych spotkań. Stawiając na aktywizację dzieci, dajemy im możliwość poznawania ekonomii w praktycznym wymiarze, a dzięki temu bez wątpienia zdobyta wiedza nie ulatnia się wraz z dzwonkiem, a może być wykorzystana w codziennym życiu – mówi Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki Twoja Szansa.